Náš tím tvoria psychologičky, špeciálne pedagogičky a logopedičky

Mgr. Miroslava Robinson - riaditeľka, špeciálna pedagogička

V roku 1987 ukončila štúdium na Pdf UK Bratislava v odbore učiteľstvo pre školy pre mládež vyžadujúcu osobitnú starostlivosť, špecializácia surdopédia, logopédia, psychopédia

Začala pracovať ako učiteľka MŠ pre nepočujúcich v Bratislave, neskôr ako logopédka a zástupkyňa riaditeľky pre MŠ.

V roku 1993 zaviedla experiment obrátenej integrácie, kde medzi deti nepočujúce  pribudli 3 triedy detí bez postihnutia.

V tom istom roku spolupracovala s VÚDPaP na experimentálnom vytvorení prvej špeciálnopedagogickej poradne pre rodičov s poruchou sluchu v ranom veku, ktorá viedla k zmene legislatívy a vytvoreniu prostredia pre vznik poradní a detských integračných centier na Slovensku.

V spolupráci s MPC Bratislava a VÚDPaP editovala, vytvárala a obsahovo napĺňala Informačný bulletin Špeciálno-pedagogické poradenstvo. Vytvorila viaceré metodické materiály na podporu vzdelávania a výchovy detí s poruchou sluchu (informačný materiál „Abeceda rodičov dieťaťa s poruchou sluchu“, projekt podporený britským Ministerstvom pre medzinárodný rozvoj, príručka pre učiteľov bežných škôl „Dieťa s poruchou sluchu v podmienkach bežnej základnej školy“). 

Spolupodieľala sa na viac


PhDr. Janka Zajacová -  špeciálna pedagogička

V roku 1987 ukončila Pedagogickú fakultu UK Bratislava - odbor: učiteľstvo MVOS, špecializácia etopédia, logopédia, psychopédia.

Začala pracovať ako vychovávateľka v Detskom diagnostickom ústave, kde sa venovala výchove detí s poruchami správania. Od roku 1994
pôsobila ako učiteľka v Osobitnej škole (neskôr v špeciálnej základnej škole), kde sa venovala výchove a vzdelávaniu detí s mentálnym postihnutím. Od roku 1997 nastúpila na cestu špeciálneho pedagóga v špeciálnopedagogickej poradni založenej pri Špeciálnej základnej škole.
Ako odborný zamestnanec zabezpečovala komplexnú starostlivosť pre všetky deti s rôznymi výchovno-vzdelávacími problémami podmienenými primárnym a sekundárnym mentálnym postihnutím, pre deti so špecifickými vývinovými poruchami učenia a ich pseudoformami.
V roku 2011 získala Rigoróznu skúšku v študijnom odbore špeciálna pedagogika – Korekcia porúch matematických schopností v ambulantných podmienkach.
Počas svojej kariéry spolupracovala s výskumným ústavom detskej psychológie a patopsychológie (Odborné postupy v pedagogickej a poradenskej praxi, Dyskalkúlia), so Štátnym pedagogickým ústavom pri tvorbe a overovaní nových špeciálno-pedagogických metód, postupov a programov, s metodickými centrami (Bratislava, Trenčín), viac


Mgr. Nikoletta Szászová, PhD. - špeciálna pedagogička

Svoje štúdium ukončila na Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave na Katedre špeciálnej pedagogiky v odbore pedagogika jednotlivcov s poruchami učenia, správania a narušenou komunikačnou schopnosťou v kombinácii s poradenstvom. Predmetom jej záujmu je problematika porúch učenia od diagnostiky až po intervencie, poruchy aktivity a pozornosti a špeciálnopedagogické poradenstvo. Nakoľko v súčasnosti pôsobí aj na Katedre špeciálnej pedagogiky a venuje sa problematike využitia neuropedagogických prístupov v rámci intervenčného procesu u žiakov s vybranými vývinovými poruchami, ju veľmi zaujímajú nové metódy, prístupy a formy ako jednotlivcom so zdravotným znevýhodnením/postihnutím a ich rodinám pomôcť, čo najefektívnejším spôsobom. Je členkou Akadémie KMT v Budapešti a v spolupráci so spomínanou akadémiou adaptuje a modifikuje zahraničný pohybový intervenčný program (Komplexná pohybová intervencia – KMT) pre slovenské podmienky. Má absolvované rôzne kurzy, ako napr. pohybový program KMT, skupinový program KMT, KUPREV, INPP školský program, Feuersteinova metóda inštrumentálneho obohacovania a iné. Jej víziou je pomôcť čo najviac deťom a ich rodinám a to hlavne bez akýchkoľvek bariér.  Popri práci aj vyučuje. U nás poskytuje klientom metódu KMT, špeciálno-pedagogickú diagnostiku a nápravy. Niki miluje tanec a dobré jedlo :-)

Mgr. Oľga Šajbenová - psychologička

Psychológiu vyštudovala na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Od roku 1998 pracovala v CŠPP pri SŠ v Pezinku. Má bohaté skúsenosti s prácou detí so zdravotným znevýhodnením a postihnutím. V súkromnom centre poradenstva a prevencie Nová stálica pracuje od januára 2023. Je súčasťou multidisciplinárneho tímu a ako samostatný odborný zamestnanec poskytuje diagnostiku deťom intaktným ale aj so zdravotným znevýhodnením či postihnutím v predškolskom, školskom a adolescentnom veku. Jej srdcovkou je diagnostika školskej spôsobilosti. Venuje sa aj Sandplayingu. Poskytuje rodičom konzultácie a poradenstvo. Má absolvované rôzne kurzy, ako napr. KUPOZ, Tréninkový program zaměřený na zmírnění grafomotorických obtíží u dětí predškolního a školního věku, Sandplaying. 
Vedomosti si pravidelne rozširuje samoštúdiom, ale aj prostredníctvom workshopov a webinárov. Oli má rada systematickú prácu a poriadok :-)

Mgr. Silvia Matajsová - psychologička

Štúdium psychológie absolvovala na Trnavskej univerzite v Trnave. Je frekventantkou dlhodobého psychoterapeutického výcviku (psychodynamická psychoterapia), absolventkou rôznych krátkodobých kurzov a výcvikov: Sandplaying, Terapia hrou, Filiálna terapia, JIAS sluchový tréning, Bilaterálna integrácia, Neurofeedback a iné. V Súkromnom centre poradenstva a prevencie Nová Stálica pracuje od novembra 2021. Predtým pracovala v súkromnom centre poskytujúcom intervencie a diagnostiku, kde sa zaoberala najmä JIAS sluchovým tréningom. Je súčasťou multidisciplinárneho tímu, v ktorom poskytuje terapie a poradenstvo. Venuje sa Terapii hrou, Sandplayingu, metóde JIAS a neurofeedbacku. Pracuje najmä s deťmi a adolescentmi s úzkosťami. Rada pracuje s projektívnymi metódami. 
Silvia je vždy pripravená niečo ušiť, vypočítať, alebo ísť do kaviarne :-)

Mgr. Kristína Csuhaj -
psychologička

Po skončení štúdia na FF TU v Trnave sa zamestnala v SCPP Nová stálica, kde je súčasťou multidisciplinárneho tímu. Pracuje ako samostatný odborný zamestnanec a poskytuje diagnostiku, poradenstvo a terapiu najčastejšie detskému klientovi v rôznom vývinovom období až po dospelosť. V rámci terapeutickej činnosti sa zameriava na terapiu hrou, terapiu pieskom (sandplaying therapy). Poradenstvo poskytuje rodičom aj deťom a pomáha deťom a adolescentom aj v oblasti kariérneho poradenstva. Svoje vzdelanie sa snaží neustále rozširovať rôznymi kurzami, prednáškami a tréningami a samoštúdiom. Vo svojom portfóliu má absolvované kurzy ako napr. FEI (Feuersteinova metóda inštrumentáneho obohacovania), práca s terapeutickými kartami, Druhý krok, Nácvik komunikačných stratégii pre rodičov, a iné. Kristínka je láskavá a vždy ochotná pomôcť :-) 

Mgr. Ľubica Prokešová -
logopedička

Absolvovala magisterské štúdium logopédie na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Počas štúdia spolupracovala s Katedrou logopédie na výskumnej činnosti raného vývinu reči u slovensky hovoriacich detí. Po ukončení štúdia pôsobila v ambulancii klinickej logopédie a v predškolských zariadeniach. Od roku 2014 pracuje v Centre poradenstva a prevencie, kde je súčasťou multidisciplinárneho tímu. Venuje sa diagnostike a terapii narušenej komunikačnej schopnosti u detí, tréningu fonematického uvedomovania podľa D.B Eľkonina a poskytuje tiež prednáškovú a skríningovú logopedickú činnosť v materských školách. Pravidelne si rozširuje svoje vedomosti účasťou na odborných školeniach, kurzoch a seminároch, napríklad: Mabel, Stratégie učenia, Auditívno-verbálna terapia u detí, Klienti s PAS v kontexte nových štandardných postupov, Autizmus
a zmyslové vnímanie, Terapia elektívneho mutizmu, Zajakavosť a vývinové dysfluencie, Vplyv raného detstva na vývin mozgu, Neverbálne techniky v práci s detským klientom, a mnohé iné. Ľubka miluje knihy, je vášnivá čitateľka všetkého, čo jej príde pod ruku :-)

Mgr. Lenka Homoľová -
logopedička

Ukončila štúdium logopédie na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej diplomovej práci sa bližšie venovala plynulosti reči detí s ADHD. Od septembra 2024 pôsobí ako školský logopéd v SCPP Nová Stálica. Je súčasťou multidisciplinárneho odborného tímu, v ktorom poskytuje diagnostiku a terapiu deťom s narušenou komunikačnou schopnosťou. V SCPP Nová Stálica taktiež poskytuje rodičom poradenstvo ohľadne rečového vývinu ich detí. Vo svojom voľnom čase sa venuje sa tvorbe nových logopedických materiálov. V budúcnosti plánuje absolvovať kurz fonematického uvedomovania podľa D. B. Eľkonina a tiež kurz k preventívnemu programu InterACT. Vedomosti si pravidelne rozširuje na odborných konferenciách, prednáškach a webinároch.

Bc. Sára Fábryová - asistentka

Momentálne je študentkou na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave na Katedre špeciálnej pedagogiky. V rámci magisterského stupňa štúdia sa špecializuje na pedagogiku jednotlivcov s poruchami učenia, správania a narušenou komunikačnou schopnosťou v kombinácii s poradenstvom. Svoje teoretické poznatky spája s praktickými skúsenosťami. Od roku 2020 pracovala v Súkromnej materskej škole Veselý úľ ako učiteľka, neskôr ako pedagogická asistentka pre dieťa s poruchou autistického spektra. V Súkromnom centre poradenstva a prevencie na Tomášikovej ulici pracuje od roku 2022 ako asistentka centra. Náplň práce spočíva v komunikácii s klientmi, školami ako aj s odbornými zamestnancami centra. Primárne sa venuje Tréningu fonematického uvedomovania podľa D. B. Eľkonina. Taktiež sa aktívne zúčastňuje vzdelávania metódy Deficitov čiastkových funkcií podľa Dr. Sindelar. Vedomosti si pravidelne rozširuje nielen v škole, ale aj prostredníctvom vzdelávaní, workshopov a webinárov. Pri práci potrebuje poriadok, systém, ale aj smiech a chutnú kávu :-)

Mgr. Helena Votrubová - 

logopedička

Venuje sa logopedickej starostlivosti a diagnostike. Momentálne je na materskej dovolenke :-)

Mgr. Zuzana Orosová - logopedička

Venuje sa logopedickej starostlivosti a diagnostike. Momentálne je na materskej dovolenke :-)


Mgr. Mária Sabanošová - psychologička

Venuje sa diagnostike intelektu a Terapii hrou. Momentálne je na materskej dovolenke :-)