Mgr. Miroslava Robinson 
riaditeľka, špeciálna pedagogička

V roku 1987 ukončila štúdium na Pdf UK Bratislava v odbore učiteľstvo pre školy pre mládež vyžadujúcu osobitnú starostlivosť, špecializácia surdopédia, logopédia, psychopédia

Začala pracovať ako učiteľka MŠ pre nepočujúcich v Bratislave, neskôr ako logopédka a zástupkyňa riaditeľky pre MŠ.

V roku 1993 zaviedla experiment obrátenej integrácie, kde medzi deti nepočujúce  pribudli 3 triedy detí bez postihnutia.

V tom istom roku spolupracovala s VÚDPaP na experimentálnom vytvorení prvej špeciálnopedagogickej poradne pre rodičov s poruchou sluchu v ranom veku, ktorá viedla k zmene legislatívy a vytvoreniu prostredia pre vznik poradní a detských integračných centier na Slovensku.

V spolupráci s MPC Bratislava a VÚDPaP editovala, vytvárala a obsahovo napĺňala Informačný bulletin Špeciálno-pedagogické poradenstvo. Vytvorila viaceré metodické materiály na podporu vzdelávania a výchovy detí s poruchou sluchu (informačný materiál „Abeceda rodičov dieťaťa s poruchou sluchu“, projekt podporený britským Ministerstvom pre medzinárodný rozvoj, príručka pre učiteľov bežných škôl „Dieťa s poruchou sluchu v podmienkach bežnej základnej školy“).

Spolupodieľala sa na organizovaní viacerých vzdelávacích podujatí:1. medzinárodná špeciálnopedagogická konferencia: Tímová spolupráca pre deti s postihnutím v ranom veku, Podujatie pri príležitosti 107. výročia školy pre nepočujúcich s udelením čestného názvu a odborného podujatia Surdopedické dni atď. Spolupracovala pri tvorbe programu mobilného pedagóga pre rodiny s deťmi s poruchou sluchu (Pontis) v pozícii odbornej garantky. V roku 2006 sa stala zriaďovateľkou a riaditeľkou Súkromného detského integračného centra a v r. 2007 Súkromnej materskej školy, ktorá poskytuje inkluzívny prístup a odborné zázemie deťom so špeciálnymi potrebami v prostredí bežnej materskej školy.

Na PdF UK Bratislava pôsobila ako externá učiteľka VŠ pre špeciálnych pedagógov v oblasti Diagnostika pre deti s NKS. Svoje skúsenosti zdieľala prostredníctvom publikačnej činnosti vo viacerých časopisoch: Učiteľské noviny, Harmónia, Dieťa nielen pre rodičov, Slovenský Gong, Bedeker zdravia, tiež formou vzdelávania v online prostredí (Edulab).

Je členkou viacerých pracovných skupín pre tvorbu koncepcie systému poradenstva a prevencie, členkou správnej rady Asociácie súkromných škôl a školských zariadení ako aj vedúcou odbornej sekcie zariadení PaP. T.č. pôsobí ako externá zamestnankyňa MŠVVaŠ SR na oddelení inkluzívneho vzdelávania, poradenstva a prevencie.

Pani riaditeľka nás rada rozmaznáva čerstvým pečivom a bylinkami zo svojej záhrady :-)